اخبار مجد:    
دسترسی سریع به صفحات؛
راهنمای سایت

خوشوقتیم از اینکه ویرایش جدید سایت حقوقی مجد با امکانات جدید عرضه می گردد.

بخش اول: توضیح در باره خرید کتاب یا مجله حقوقی

عضویت در سایت

برای استفاده از امکانات اصلی سایت لازم است در قسمت عضویت سایت، وارد شده و با دادن اطلاعات شخصی ، عضو سایت شوید. اظلاعات داده شده ،  شما را در زمره مشترکین انتشارات قرار داده و از طریق تلفن همراه، اطلاعات حقوقی در خصوص آثار حقوقی دریافت خواهید کرد.

تخفیف در خرید

روال سابق در سایت مجد چنین بوده که برای خرید اینترنتی از سایت ، تخفیفی در نظر گرفته نشده بود و هزینه پست نیز بصورت علی الحساب و نامعین محاسبه می شد. اکنون در سایت جدید، برای هر خرید، تخفیف 5 درصد در نظر گرفته شده که البته میزان تخفیف تا قبل از خرید دوم، بصورت اعتبار ضبط می گردد و در درخواست خرید دوم اعمال می گردد و همینطور اعتبار خرید دوم در خرید سوم اعمال می گردد. اعتبار در نظر گرفته شده می تواند توسط کاربر در بخش قوانین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

هزینه پست

در خصوص هزینه پست نیز برنامه نویسی سایت به نحوی صورت گرفته که سیستم با توجه به داده هایی که ما از شرکت پست گرفته و به آن داده ایم، هزینه ارسال هر کتاب را با توجه به تعداد صفحات و قطع و نوع جلد و مقدار مسافت محاسبه کرده و در انتهای فاکتور اضافه می نماید.

انتخاب کتاب

آغازگر هر خریدی انتخاب است. انتخاب در کتاب به دلیل کارکرد علمی و محتوایی آن، با تورق یا جستجو در عناوین و مشخصات شناسنامه ای و فهرست مطالب آن باید باشد. در این سایت، ابتدا بخش کتابهای مجد و کتابهای دیگر جدا شده و شما می توانید با ورود به هر یک از دو آیکون، کتابهای منتشر شده را با دسته بندی خاص حقوقی مورد بازدید قرار دهید. این دسته بندی ها و موضوع بندی ها مانند چیدمان قفسه  کتابهای حقوقی در نمایشگاههای واقعی مجد می باشد.

جستجوی کتاب

سیستم جستجو در ذیل هر دو آیکون (آثار حقوقی مجد - نمایشگاه جامع آثار حقوقی) با امکان وارد کردن قسمتی از نام کتاب، مؤلف، مترجم و ... ، انتخاب موضوع، سال انتشار و نوبت چاپ فعال می باشد. به عنوان مثال شما می خواهید به آثاری که در زمینه حقوق ثبت در سال 1391 برای اولین بار منتشر شده اند، دسترسی داشته و خرید نمایید. هر کدام از آیتم های موجود در سیستم جستجو می توانند به تنهایی یا همراه با هم مورد استفاده قرار گیرند.

توضیح بیشتر آنکه در سیستم جستجو، شما می توانید قسمتی از عنوان کتاب یا نام نویسنده یا مترجم را وارد قسمت (جستجو به دنبال) نمایید. البته این کلید واژه می تواند در عنوان کتاب هم نیامده باشد بلکه یکی از موضوعات در فهرست مطالب باشد، در این صورت هم کتاب مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد. حال می توانید با وارد کردن کلمه در این قسمت، کلید جستجو را فشار دهید و بطور عام جستجو صورت گیرد.

روش دیگر آن است که شما مایلید کتابهای موجود در دسته بندی های موضوعی سایت را مشاهده کنید. در این صورت وارد آیکون (با موضوع) می شوید و کتابهای مورد نظرتان را مشاهده می کنید.

روش سوم این است که برای شما سال انتشار کتاب دارای اهمیت است و مثلا می خواهید بدانید چه کتابهایی در سال جاری منتشر شده است.

روش چهارم، جستجو بر اساس نوبت چاپ است، می خواهیم بدانیم کتابهای چاپ اول چه کتابهایی هستند.

و در نهایت ، تلفیق همه روش ها یا بعضی از روش ها با هم است که گزارشات بسیار جالب و مهمی را برای اهل حقوق بخصوص کتابخانه ها و مؤسسات پژوهشی و محققان ارائه می دهد به عنوان مثال می توان گزارش گرفت که چه کتابهایی با موضوع خاص یا از نویسنده ای خاص در سال جاری برای اولین بار منتشر شده است یا کتابهای چاپ اول سال جاری چیست؟ و امثال آن.

نکته مهم و قابل توجه آن است که حتما باید در موقع جستجو به آیکون بالایی آن توجه شود که جستجو در کدام قسمت صورت می گیرد، در (آثار حقوقی مجد) یا در (فروشگاه جامع آثار حقوقی). البته همه کتابهای مجد در فروشگاه جامع آثار حقوقی نیز وجود دارد و اگر کسی نمی خواهد فقط از کتابهای مجد اطلاعاتی دریافت کند بهتر است جستجو را در فروشگاه جامع آثار حقوقی انجام دهد تا کاملتر باشد.

جستجوی در آثار مجد برای نمایندگان مجد در شهرستانها می تواند مفید باشد.

تهیه لیست کتابها

یکی از مهمترین امکاناتی که در سایت پیش بینی شده، امکان تهیه فهرست جامع و منظم برای هر موضوع حتی در موارد جستجو می باشد. ارائه اطلاعات بصورت کادربندی و صفحات مجزا برای هر کتاب ، گرچه برای دیدن در مونیتور مناسب است لیکن برای چاپ گرفتن و فهرست کامل از کتابهای یک موضوع تهیه کردن مناسب نیست و صفحات زیادی مصرف می شود.

هر موضوع از کتابها را باز کنید یا هر موضوعی که  از طریق جستجو ارائه شود، پرینت آن را می توانید بگیرید. در یک صفحه تعداد زیادی کتاب با مشخصات اولیه جاسازی شده تا برای درخواست و خرید ، راحت تر بتوان اقدام کرد.

روش خرید

با انتخاب کتاب، آن را به سبد خرید اضافه می نمایید و در صورت اتمام خرید، کلید اتمام خرید را فشار می دهید. صفحه بعد، تکمیل فرایند خرید است که در حکم پیش فاکتور اولیه با احتساب هزینه پست می باشد. در صورت تأیید وارد صفحه ای می شوید که شما را به مسیر عضویت راهنمایی می کند. اگر عضو بوده اید ، کد کاربر و رمز عبور را وارد می سازید و ادامه می دهید و اگر عضو نبوده اید لازم است اطلاعات مربوط به عضویت را به دقت وارد نمایید. تأکید بر دقت از آن جهت است که کتابهای خریداری شده به آدرس ثبت شده ارسال می گردد و مسؤولیت آن به عهده خود شماست.

صدور پیش فاکتور و پرداخت

وقتی با کد مخصوص عضویت به این مسیر ادامه دادید، پیش فاکتور واقعی با اسم و مشخصات شما صادر می شود و امکان چاپ نیز وجود دارد. چنانچه از انتخاب خود مطمئن بودید، می توانید وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده و از طریق بانک سامان وجه آن را پرداخت نمایید. ملاحظه می نمایید که در خرید اول، میزان اعتبار شما صفر است و در خریدهای بعدی این اعتبار مورد محاسبه قرار می گیرد.

به محض پرداخت ، موضوع خرید شما از طریق پیامک به مسؤول بخش کتاب سایت اطلاع داده شده و همچنین رسید دریافت وجه نیز به شما اعلام می گردد.

از این به بعد ، شما می توانید با وارد کردن کد عضویت در قسمت (اعضای سایت) ، بخش کاربری را کلیک کرده و اطلاعات مربوط به خود از جمله اطلاعات شخصی، میزان اعتبار و وضعیت خرید از سایت را مشاهده نمایید. در این قسمت هر اقدامی که مدیریت سایت برای ارسال خرید کتاب شما انجام دهد ، اعلام می گردد.

 

بخش دوم: توضیح در باره بخش قوانین

 بانک قوانین و مقررات در سایت مجد ، از سال 1380 تاکنون مورد استفاده اهل حقوق و بخصوص همه سایتهای حقوقی دیگر بوده است. برای راه اندازی این بخش، بیش از 50 تایپیست در سال 1380 و بعد از آن متن قوانین و آیین نامه ها و آراء و نظرات حقوقی را تایپ کردند و بعد از تصحیح و غلط گیری در دسته بندی های ابتکاری (مجد) جانمایی شدند.

دسته بندی های علمی در ذیل هر عنوان از مجموعه قوانین برای اولین بار در کتابهای مجموعه قوانین حقوقی و جزایی مجد مورد استفاده قرار گرفت و بعد از آن در کتابها و سایت های مختلف ، تقلید شد. کپی کردن اطلاعات حقوقی از سایت مجد در دهه گذشته به حدی بوده که گاهی اغلاط و اشتباهات ما ، در سایتهای دیگر هم  تکرار شده است.

البته برای مجد همین افتخار بس که سرقافله اهل حقوق  در زمینه های پژوهشی و انتشاراتی است.

تقسیم بندی اصلی قوانین

اهمیت روزنامه رسمی ما را برآن داشت تا اولین آیکون قوانین را به آن اختصاص دهیم. با ورود به این آیکون، اطلاعات مورد نیاز بطور مستقیم از سایت روزنامه رسمی عرضه می گردد.

تقسیم بندی اصلی قوانین با توجه به موضوعات مهم و مبتلابه صورت گرفته است: قوانین حقوقی، کیفری، بین المللی، ثبتی و اراضی، شهرداری، نیروهای مسلح، آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور، نظرهای مشورتی دادگستری، آراء دیوان عدالت اداری، قوانین مالیاتی، راهنمایی و رانندگی، مالی و محاسباتی و استخدامی.

با ورود به هر قسمت، دفاتر متعددی ملاحظه می کنید که در ذیل آنها ، قوانین و مقرراتی خاص ارائه شده است.

سیستم جستجو

جستجو در متن قوانین به دلیل اینکه کلمات دارای بار معنایی خاص می باشند، بسیار جذاب و کارساز است. در ابتدا لازم است چنانچه مایلید کلید واژه ای در یکی از موضوعات خاص مورد جستجو قرار گیرد، موضوع را تعیین نمایید وگرنه سیستم جستجو در همه موضوعات عمل خواهد کرد.

کلید واژه باید کوتاه و مختصر و البته معنادار باشد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. به عنوان مثال اگر می خواهیم بدانیم چه قوانینی برای موضوع اماکن تجاری و کسب و پیشه وجود دارد بهتر است کلمه (سرقفلی) مورد جستجو قرار گیرد.

بعد از وارد کردن کلید واژه، فهرست یافته های سیستم را مشاهده می کنید که علاوه بر عنوان قانون یا آیین نامه یا ... در زیر آن مسیر موضوعی آن هم مشخص شده است تا شما بتوانید حدس بزنید که آیا کلیدواژه مورد جستجوی شما می تواند مرتبط با یافته ما باشد یا خیر؟

دسترسی به متن

ورود به تقسیم بندی ها و جستجوهای انجام شده می تواند بدون عضویت در سایت نیز صورت گیرد لیکن برای دسترسی به متن روزنامه رسمی و قوانین و مقررات باید کد عضویت دریافت کرده باشید.

استفاده از سایت بدون هزینه و بدون هیچگونه ترتیباتی است و فقط باید اطلاعات صحیح خود را وارد کرده و کد کاربر و رمز عبوری که خود برای خود انتخاب می کنید را محفوظ نگه دارید. این کدها می تواند از اعدادی ساده مانند قسمتی از شماره تلفن یا شماره شناسنامه یا سال تولد یا نام یا فامیلتان باشد به نحوی که فراموش نکنید.

 

بخش سوم: فصلنامه حقوقی مجد

این فصلنامه به دلیل محتوا و اعتبار علمی، جایگاه مهمی در بین اهل حقوق پیدا کرده است. چندی است برای دریافت اعتبار (علمی پژوهشی) در وزارت آموزش عالی اقدامات لازم صورت گرفته و امیدواریم بزودی به این هدف نائل آییم.

در این سایت، علاوه بر ارائه اطلاعات در بخش مجلات چه در آثار حقوقی مجد و چه در فروشگاه جامع ، آیکونی خاص برای فصلنامه طراحی شده است.

اطلاعات آخرین شماره فصلنامه در آیکون صفحه اول نمایش داده شده و با کلیک آن می توانید به اطلاعات همه شماره های قبلی نیز دسترسی داشته باشد.

با کلیک کردن عنوان فصلنامه حقوقی مجد در کادر رنگی، وارد بخش مربوط به اطلاعات فصلنامه می شوید: مشاهده مجوز فصلنامه، شرایط و امکان ارسال مقاله و شرایط اشتراک فصلنامه.

 

بخش چهارم: دریافت کد فعال سازی نرم افزار

علاوه بر کتاب و فصلنامه، فعالیت گسترده مجد در بخش نرم افزار و کتاب الکترونیکی منحصر به فرد است. مهمترین نرم افزاری که در طول ده سال گذشته منتشر گردیده، بانک اطلاعات قوانین جاری کشور است که هر سال توسط مجد منتشر می گردد و بسیار مورد استقبال حقوقدانان است.

نرم افزار های دیگر در زمینه آزمون های حقوقی است که تا کنون برای آزمون های حقوق خصوصی، حقوق جزا، حقوق بین الملل ، حقوق عمومی و وکالت منتشر گردیده که با توجه به حجم اطلاعات ، کارایی مناسب از جمله آزمون سازی و ارائه کارنامه  و همچنین قیمت مناسب مورد توجه داوطلبان آزمون های حقوقی بوده است.

دسته سوم این نرم افزارها، کتابهای الکترونیکی هستند که با هدف انتشار ارزان مجموعه قوانین ها و بعضی از کتب مرجع فقهی و حقوقی تولید شده اند. حجم مطالب در این کتابها به حدی است که در صورت انتشار آنها به صورت کاغذی، قیمتی بیش از ده برابر بر روی آنها گذاشته خواهد شد.

همه این نرم افزار ها دارای سیستم کدینگ و حفاظتی هستند که خریداران آنها باید از طریق این آیکون وارد شده و با ارائه اطلاعات لازم، کد فعال سازی را دریافت نمایند.

 

بخش پنجم: مجله الکترونیکی مجد

حوزه وسیع این بخش باعث می گردد پرتال جامع حقوقی کشور کامل گردیده و کاربران را با انبوهی از اطلاعات مهم آشنا سازد.

بخش های مجله عبارتند از : مقالات حقوقی، مصاحبه های حقوقی، نقد حقوقی، سایت های حقوقی، آزمون های حقوقی، نهادهای حقوقی، اخبار حقوقی و چهره های ماندگار.

در بخش مقالات، کاربران می توانند مقاله خود را همراه با اطلاعات شخصی و عکس ارسال داشته تا بعد از تأیید مدیریت سایت منتشر گردد.

در آینده نزدیک مصاحبه های علمی و قضایی مهمی را در بخش مصاحبه ها منتشر خواهیم ساخت. همچنین است نقد حقوقی که شما می توانید با توجه به موضوعات تعیین شده، نقد خود را ارسال دارید.

سایت های حقوقی را تقسیم بندی کرده ایم و لینک های آنها را در دسترس شما قرار داده ایم، همچنین است اطلاعات مربوط به آزمونهای حقوقی و نهادهای حقوقی.

در بخش اخبار حقوقی با توجه به امکان ارسال خبر از طرف هر کاربری، می توان گفت این بخش کارکرد خبرگزاری حقوقی خواهد داشت. البته اخبار ارسالی با تأیید مدیریت سایت در دسترس عموم قرار می گیرد.

و در آخر، چهره های ماندگار است که سعی می کنیم دین جامعه حقوقی را نسبت به اساتید و بزرگان علم حقوق در این کشور ادا نماییم.

 

بخش ششم: حقوقدانان همکار مجد

موفقیت مجد در عرصه حقوق مرهون اندیشه و تلاش پدیدآورندگان حقوقی است. کمترین وظیفه ای که داریم، تکریم این بزرگواران و معرفی آنان به جامعه حقوقی است.

پدیدآورندگان را به نسبت تخصص و فعالیتشان در گروههای پنجگانه اعم از حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق بین الملل ، حقوق عمومی و فقه و مبانی حقوق قرار داده ایم.

 

 بخش هفتم: در باره مجد (فارسی و انگلیسی)

برای آشنایی با تاریخچه مجد و همچنین مدیریت آن ، اطلاعات لازم ارائه گردیده است. موضوع دیگر همکاری با مجد است که سعی گردیده زمینه های همکاری برای تألیف، ترجمه یا نمایندگی فروش کتاب تبیین شود.

راه های تماس با مجد در قسمت اطلاعات مجد ارائه گردیده و در قسمت آخر، (ارتباط با مجد) درگاه پیشنهاد یا انتقاد از عملکرد و آثار مجد و همچنین پیشنهاد انتشار اثر پیش بینی شده است.

این اطلاعات به زبان انگلیسی نیز ترجمه گردیده است.

  

بخش هشتم: دفتر حمایت از حقوق تألیف و نشر

دفتر حمایت از حقوق تألیف و نشر از نهادهایی است که با هدف فرهنگ سازی و مقابله با نقض حقوق پدیدآورندگان و ناشران تأسیس گردیده است.

این دفتر در حال حاضر مشغول بررسی و اصلاح لایحه جدید حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط بوده و با معاونت  امور فرهنگی و همچنین معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری دارد.

مسؤولیت این دفتر به عهده مدیر مسؤول مجد می باشد.

 دفتر مرکزی مجد: تهران، میدان انقلاب، تقاطع خیابان منیری جاوید و شهدای ژاندارمری، پلاک 57 - تلفن:66412078 - 66409422 - 66495034
کلیه حقوق این وب سایت برای مجمع علمی و فرهنگی مجد محفوظ می باشد.
آخرین بازدید: 13937672