برنامه یکشنبه های حقوق عضویت در باشگاه مشتریان 29 خرداد 1403
ناشر نمونه سال‌های 1393 و 1394 و 1397 جمهوری اسلامی ایران
عضویت در باشگاه مشتریان مجد

چرا مجد؟

مزیت های مجد برای انتخاب به عنوان ناشر کتاب یا مقاله حقوقی:

 • مهمترین مزیّت مجد، تخصصی بودن فعالیت آن است. انتشار تخصصی و توزیع حرفه ای آثار حقوقی در ایران باعث شهرت مجد در جامعه حقوقی کشور گردیده است.
 • مجد نخستین ناشر آثار علمی و دانشگاهی حقوق در کشور است. قبل از آن چند ناشر با سابقه به انتشار مجموعه قوانین و مقررات می پرداختند و بعضی از ناشران دولتی یا خصوصی چند عنوان محدود کتاب علمی حقوقی را منتشر می ساختند. سال 1369 سال تأسیس مجمع علمی و فرهنگی مجد است.
 •  تمرکز و استمرار سرمایه گذاری در انتشار آثار حقوقی و استقبال جامعه حقوقی باعث توسعه فعالیت های مجد در عرصه تولید محتوا، انتشار کتاب، تولید فنی و توزیع گسترده گردیده و اکنون دفتر مرکزی مجد در تقاطع خیابان منیری جاوید و شهدای ژاندارمری شامل بیش از 2000 متر مربع دفتر مدیریت و اداری، فروشگاه، سالن همایش، چاپخانه و صحافی و انبار کتاب می باشد.
 • مزیّت دیگر مجد، تخصص مدیریت مجد در حوزه حقوق مالکیت فکری است. وی دارای دکتری حقوق و صاحب چند اثر حقوقی در حوزه حقوق مالکیت ادبی و هنری بوده و به تدریس در دانشگاه و مشاوره با نهادهای تصمیم گیر در حوزه کتاب اشتغال دارد.
 • آشنایی و ورود مجد به فعالیت های حرفه ای در فضای مجازی از سال 1378 باعث گردیده مخاطبان جوان جامعه حقوقی با این انتشارات ارتباط ویژه ای ایجاد کنند. زمانی که پرتال حقوقی مجد راه اندازی شد، هیچ نهاد ناشر و سازمان دولتی و قضایی دارای سایت اینترنتی نبوده و همه خدمات علمی ارائه شده از قبیل ایجاد بانک قوانین جاری کشور و امکان جستجو در بیش از 40 هزار صفحه متن قانون از ابتکارات مجد بوده است.
 • مجد تنها موسسه انتشاراتی خصوصی است که دو مجله (ماهنامه و فصلنامه) حقوقی را بطور منظم از سال 1384 منتشر می کند.
 • داشتن پلتفرم اختصاصی کتاب الکترونیکی منحصر به مجد است. عرضه کتاب در پلتفرم های عمومی مناسب برای استفاده علمی از کتاب های دانشگاهی نیست.
 • نخستین موسسه انتشاراتی که زیرساخت عرضه بخشی از کتاب های چاپی خود را با رعایت حقوق پدیدآورندگان تدارک دیده، مجد است. این اقدام در جهت حفظ حقوق پدیدآورندگان و در راستای مقابله با تکثیرهای غیر قانونی صورت گرفته است.
 • حساب مالی پدیدآورندگان برای انتشار آثار آنها بصورت چاپ افست، چاپ دیجیتال، کتاب الکترونیک و فروش بخشی از کتاب آنها با دقت و منظم ثبت گردیده و طبق قرارداد تسویه می گردد.
 • خوشبختانه بسیاری از دانشگاه های دولتی برای پدیدآورندگان آثار مجد امتیاز ویژه ای درنظر گرفته و به نظارت علمی مجد بر آثار منتشر شده اعتماد کافی دارند.
 • همکاری های علمی مجد با ناشران معتبر حقوقی خارجی باعث گردیده بسیاری از آثار ترجمه ای با اجازه نویسندگان یا ناشران کتاب به زبان اصلی منتشر گردد. انتشاراتی های ولترزکلور، هارت، بلومزبری،  نمونه ای از ناشران معتبر حقوقی بین المللی هستند که در طی پانزده سال گذشته در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت برای همکاری های علمی دوجانبه با مجد به توافق رسیدند. انتشارات مجد دو سال در نمایشگاه مذکور دارای غرفه در بخش ناشران تخصصی بوده و چهارده دوره از آن نمایشگاه بازدید حرفه ای و مذاکرات حرفه ای داشته است. انتشار اثر داخلی با ترجمه مناسب به زبان انگلیسی در کشورهای خارجی توسط مجد امکان پذیر است.
 • علاوه بر کتاب، حقوقدانان می توانند مقالات خود را در ماهنامه حقوقی مجد یا فصلنامه نظریه های حقوقی بعد از طی مراحل نظارت علمی منتشر نمایند.
 • مجد از معدود موسسات انتشاراتی خصوصی است که دارای شورای علمی بوده و هیج اثری بدون تأیید این شورا در انتشارات یا مجلات منتشر نمی گردد.
اطلاعیه های مجد

قابل توجه متقاضیان اخذ نمایندگی مجد

شرایط اعطای نمایندگی شرایط پخش کتاب شرایط اعطای نمایندگی مهمترین شرط موفقیت در فعالیت اقتصادی، توسعه سطح تماس...اخبار حقوقی

طرح حمایت از مالکیت صنعتی در شورای نگهبان تایید شد

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: طرح حمایت از مالکیت_صنعتی” که در مراحل قبل با ایراداتی...